Sekrety niezwykłego daru Polaków dla Matki Bożej z Fatimy100 miejsc nawiedzenia. Ponad 100 dni i nocy czuwania. 9 miesięcy i ponad 25 000 kilometrów w drodze. I najważniejsze – ponad 150 tysięcy Polaków na modlitwie – tak w skrócie można podsumować Pielgrzymkę Pokoju i Pojednania Monstrancji w kształcie Niewiasty Eucharystii, która 24 września 2017 r. dotarła do Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie. Jest darem przygotowanym w imieniu Narodu Polskiego przez sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach i Fundację Aniołów Miłosierdzia.

× WAŻNE! Fundacja Aniołów Miłosierdzia ufundowała drugą Monstrancję Fatimską. Tym razem jest to szczególny dar Polaków dla Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Niewiasta Eucharystii, jak nazywamy tę monstrancję, wyruszyła na szlak we wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej (5 października 2017 r.), by wziąć udział w „Różańcu do granic” w Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach n. Odrą. Intencją jej wędrowania jest Pokój, Pojednanie i… Wdzięczność. Pielgrzymować będzie po Polsce i świecie. Podobnie jak swój pierwowzór także Monstrancja Fatimska 2.0 zabiera w sobie 12 fragmentów meteorytu, skałę księżycową (certyfikat NASA) oraz krzyżyk z unikalnego białego bursztynu.
Jeśli ktoś chciałby przyjąć Niewiastę Eucharystii pod dach swojego ośrodka (czy parafii), by w Niej adorować Jezusa, proszony jest o kontakt mailowy: fundacja@aniolowie.org.

Pomysł stworzenia Monstrancji Fatimskiej jako daru Narodu Polskiego poddał pallotyn - ks. Marian Mucha, kustosz Sanktuarium na zakopiańskich Krzeptówkach. Projektem i wykonaniem zajęło się renomowane polskie Studio Drapikowski. Od słowa do słowa, szybko okazało się, że kilka osób niezależnie od siebie, nosiło w sercu to samo pragnienie, by zainicjować Pielgrzymkę Pokoju, w której centrum stanęłaby Niewiasta Eucharystii. Tak też się stało. To było wszechogarniające uczucie bliskości, zatroskania, ale także powagi sytuacji. „Zanim wyruszyliśmy w drogę, zapytaliśmy Maryi gdzie chce iść. Nie przypuszczaliśmy, że będzie to aż 100 miejsc i w dodatku w tak krótkim czasie. Maryja jakby się spieszyła, przyciągana naszym cierpieniem, ale także miłością” – opowiada Grzegorz Kiciński, dyrektor Fundacji Aniołów Miłosierdzia, która wraz z Sanktuarium Matki Bożej w Zakopanem ufundowała Monstrancję.

Podlasiacy, Kaszubi, Krakowiacy, Górale, Ślązacy i Kurpie, mieszkańcy miast i wiosek Wielkopolski, Mazowsza, Warmii, Mazur i Polski centralnej. Łącznie z Fatimą – 100 miejsc nawiedzenia, w których modliło się ponad 150 tysięcy Polaków – oto szlak wędrówki Monstrancji Fatimskiej po Polsce.

– „Czuliśmy, że w obliczu pełzającej III wojny światowej, ale także w wojnie o wiarę Maryja mobilizuje swoje wojsko, idąc do ludzi wszystkich stanów, nie zważając na naszą słabą kondycję, w pierwszej kolejności biegnąc właśnie do tych bezsilnych, których kocha najbardziej” - dodaje. Kto modlił się przed Jezusem w Monstrancji Fatimskiej? Dzieci (zdrowe i chore), umierający w domu starości, mężczyźni i kobiety, rodziny wielodzietne, samotni, młodzież, niepełnosprawni, poszukujący i odnalezieni, domownicy ośrodków dla uzależnionych, świeccy i osoby konsekrowane, pielgrzymi sanktuariów i parafianie placówek rozsianych od Gdańska po Zakopane, od Sokółki aż po Legnicę. Podlasiacy, Kaszubi, Krakowiacy, Górale, Ślązacy i Kurpie, mieszkańcy miast i wiosek Wielkopolski, Mazowsza, Warmii, Mazur i Polski centralnej. Łącznie z Fatimą – 100 miejsc nawiedzenia, w których modliło się ponad 150 tysięcy Polaków – oto szlak wędrówki Monstrancji Fatimskiej po Polsce. Oto Jej dzieło. „Dlatego jadąc do Fatimy z Monstrancją Fatimską możemy powiedzieć, że w sercu Maryi zostawiamy wszystkie uśmiechy i łzy Polaków, obawy i nadzieje, zranienia i pojednania, miliony intymnych i wspólnotowych westchnień” – podkreśla przedstawiciel Fundatora.

Co przedstawia Monstrancja Fatimska?

Monstrancja Fatimska przedstawia Maryję - Niewiastę obleczoną w słońce, u której stóp znajduje się księżyc. W centrum, w sercu Niewiasty Eucharystii, znajduje się miejsce, w którym będzie umieszczany Najświętszy Sakrament. Niepokalane Serce Maryi to Dom Jezusa Chrystusa, Księcia Pokoju. Symboliczną wartość monstrancji podkreślają fragmenty 12 meteorytów, rozmieszczone w aureoli oraz fragment skały księżycowej, wtopiony pod stopami Maryi. Każdy z tych dodatkowych elementów posiada certyfikat NASA.

Niewiasta Eucharystii wg Jana Pawła II

Ojciec Święty Jan Paweł II w encyklice „Ecclesia de Eucharistia” nazywa Maryję Niewiastą Eucharystii. Wg papieża – po wypowiedzeniu FIAT do archanioła Gabriela – prosta dziewczyna z Nazaretu stała się pierwszym tabernakulum, Mieszkaniem Słowa Wcielonego. Zaraz po tym wydarzeniu Maryja idzie do Elżbiety. Tym samym staje się pierwszą monstrancją. Maryja odkrywa Jezusa i pragnie nam Go dawać. Nie zasłania Go, ale właśnie na Niego wskazuje, co w Monstrancji Fatimskiej podkreśla specjalne, wewnętrzne podświetlenie Najświętszego Sakramentu.

 

INTENCJA:

Oddajemy Niepokalanej brak pokoju w świecie, w Polsce, w rodzinach. Oddajemy jej nowe pokolenie (także nas), by Niepokalana wyprowadziła je z wszelkich konfliktów, zniewoleń, także niewoli wirtualnego świata, z jego iluzji. Ona jedyna z ludzi może to zrobić. My chcemy Jej po prostu towarzyszyć. Teraz już w codzienności.

 

Pielgrzymka Pokoju i hospicjum dla dzieci

Idąc za wezwaniem objawień fatimskich (a także głosem św. Jana Pawła II, św. Faustyny Kowalskiej, św. Maksymiliana Kolbe, Benedykta XVI i Franciszka) pragnęliśmy zainicjować „codzienną, prostą ścieżkę pokoju", śladami Maryi, w prostych czynnościach życia, dając okazję nie tylko do modlitwy, ale także do czynu miłosierdzia – podkreśla Grzegorz Kiciński. Peregrynacji towarzyszyła bowiem zachęta do jałmużny na rzecz powstającego w Wilnie pierwszego hospicjum dla dzieci na Litwie. - Maryja, wskazując nieustannie na Syna - Księcia Pokoju, odrywa nasz wzrok od zapatrzenia w swoje własne problemy, wyzwala z pretensji i wycisza argumenty przeciwko bratu. Podobnie chorzy - odrywają nas od przekleństwa życia tylko dla siebie. Dlatego zarówno Maryja, jak i chorzy to żywe monstrancje: wnoszą żywą obecność Boga do naszej udręczonej historii – wyjaśnia s. Michaela Rak, dyrektorka jedynego hospicjum na Litwie. – I tak jak Monstrancja Fatimska będzie znakiem modlitwy Polaków w Portugalii, tak po drugiej stronie Europy, w Wilnie powstanie wotum narodu polskiego dla Maryi – hospicjum dziecięce. Będzie to dom miłości i modlitwy o pokój. Modlitwa cierpiących, wykluczonych z głównego nurtu życia i wolontariuszy ma być z jednej strony wyraźnym głosem modlitwy za nasz naród i za pokój na świecie, ale także dać przykład dla innych chorych, że są nam potrzebni, że bez ich heroiczności i modlitwy nasz świat jest coraz mniej przyjazny człowiekowi – dodaje s. Michaela.

Zbiórka trwa nadal. Udostępnij (się na dobro)

Wspomóż

 

Tekst archiwalny

KALENDARIUM
PIELGRZYMKI POKOJU I POJEDNANIA 2016/2017

Zobacz jaki szlak przeszła Niewiasta Eucharystii w ciągu dziewięciu miesięcy

 • 24-26 grudnia 2016
  Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
  Krzeptówki 14, 34-500 Zakopane
 • 12 marca 2017
  Parafia Opatrzności Bożej
  Al. Jana Pawła II 48, 80-457 Gdańsk
 • 14 marca 2017
  Konferencja Episkopatu Polski
  Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa
 • 25-26 marca
  Katedra Opieki NMP w Radomiu
  ul. Sienkiewicza 13, 26-600 Radom
 • 28-29 marca
  Parafia p.w. Świętego Wacława
  Plac Stare Miasto 13, 26-610 Radom
 • 29-30 marca
  Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela
  ul. Rwańska 6, 26-610 Radom
 • 30-31 marca
  Parafia Matki Bożej Miłosierdzia
  ul. Struga 31A, 26-600 Radom
 • 5 kwietnia
  Parafia Bożego Ciała
  ul. Piecewska 9, 80-001 Gdańsk Morena
 • 6 kwietnia
  Parafia Chrystusa Odkupiciela
  ul. Gdyńska 8, 80-340 Gdańsk Żabianka
 • 7 kwietnia
  Parafia bł. Doroty z Mątew
  ul. Kartuska 349, 80-001 Gdańsk Jasień
 • 13-17 kwietnia
  Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
  Krzeptówki 14, 34-500 Zakopane
 • 28 kwietnia – 3 maja
  Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  ul. o. A. Kordeckiego 2, 42-225 Częstochowa
 • 4 maja
  Katedra św. Mikołaja Biskupa
  ul. Kanonicka 5, 62-800 Kalisz
 • 5 maja
  Parafia Opatrzności Bożej
  ul. Polna 8, 62-800 Kalisz
 • 6-7 maja
  Sanktuarium św. Józefa
  plac Świętego Józefa 7, 62-800 Kalisz
 • 13-14 maja
  Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
  Krzeptówki 14, 34-500 Zakopane
 • 18 maja
  Monaster Najświętszej Dziewicy na Pustyni
  ul. Klasztorna 9, 84-217 Grabowiec
 • 19 maja
  Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych
  Cumowników 8-10, 81-001 Gdynia
 • 20 maja
  Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski
  ul. Armii Krajowej 26, 81-372 Gdynia
 • 21 maja
  Parafia pw. Niepokalanego Serca Maryi
  ul. Makuszyńskiego 2, 81-595 Gdynia
 • 23 maja
  Pałac Prezydencki - Kaplica
  Krakowskie Przedmieście 48/50, 00-071 Warszawa
 • 25-28 maja
  Bazylika Najświętszej Maryi Panny
  Księdza Jana Ficka 7, 41-940 Piekary Śląskie
 • 29-30 maja
  Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
  ul. Tysiąclecia 15, 44-351 Turza Śląska
 • 30 maja – 1 czerwca
  Bazylika Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
  (Sanktuarium Matki Bożej Uśmiechniętej)
  ul. Bohaterów Westerplatte 1, 44-370 Pszów
 • 2-4 czerwca
  Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Anielskiej Pani Dąbrowy Górniczej i Matki Zagłębia
  Królowej Jadwigi 17, 41-300 Dąbrowa Górnicza
 • 9-11 czerwca
  Parafia Rzymskokatolicka św. Jerzego
  ul. Miodowa 3, 58-200 Dzierżoniów
 • 12 czerwca
  Klasztor Karmelitanek Bosych
  Cienista 2, 62-200 Gniezno
 • 12 czerwca
  Sanktuarium MB Pocieszenia, Pani Gniezna
  ul. Franciszkańska 12, 62-200 Gniezno
 • 12-13 czerwca
  Zgromadzenie zakonne Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego (Pallotynki)
  ul. Hoża 31, 62-200 Gniezno
 • 13 czerwca
  Bazylika prymasowska Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gnieźnie
  Wzgórze Lecha, 62-200 Gniezno
 • 13-14 czerwca
  Parafia pw. Świętego Mateusza
  Lubcz 8, 88-420 Rogowo
 • 15 czerwca (Boże Ciało)
  Sanktuarium Pasyjno-Maryjne
  Bernardyńska 46, 34-130 Kalwaria Zebrzydowska
 • 16 czerwca
  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
  Siostry Faustyny 3, 30-420 Kraków
 • 18 czerwca (po każdej Mszy Św.)
  Parafia św. Ojca Pio
  ul. Fieldorfa 1, 03-984 Warszawa
 • 19-20 czerwca (cały dzień)
  Katedra św. Michała Archanioła i św. Floriana
  ul. Floriańska 3, 00-001 Warszawa
 • 22 czerwca (cały dzień)
  Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
  ul. Domaniewska 20, 02-672 Warszawa
 • 23-24 czerwca (cały dzień)
  Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej
  ul. Świętojańska 10, 00-001 Warszawa
 • 25 czerwca (po Mszach św.)
  Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Warszawie
  ul. Zagłoby 37, 02-495 Warszawa
 • 26 czerwca (cały dzień)
  Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie
  ul. Księdza Prymasa Augusta Hlonda 1, 02-972 Warszawa
 • 28 czerwca
  Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży
  ul. Gwintowa 3, 00-704 Warszawa
 • 29/30 czerwca (czuwanie nocne)
  Monastyczne Wspólnoty Jerozolimskie
  ul. Łazienkowska 14, 00-449 Warszawa
 • 30 czerwca – 2 lipca
  Parafia św. Tomasza Apostoła
  ul. Kościelna 10, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie
 • 5 lipca
  Parafia Opatrzności Bożej
  ul. Polna 8, 62-800 Kalisz
 • 6 lipca
  Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła
  ul. Szkolna 2, 63-522 Kraszewice
 • 7 lipca
  Parafia św. Marcina i św. Zofii
  Godynice 6, 98-277 Brąszewice
 • 8 lipca
  PParafia św. Idziego
  ul. Kościelna 13, 98-275 Brzeźnio
 • 9 lipca
  Parafia św. Andrzeja Apostoła
  ul. Kościelna 16, 98-270 Złoczew
 • 10 lipca
  Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
  Kościelna 12, 62-860 Opatówek
 • 12-16 lipca
  Bazylika św. Mikołaja i Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej
  Franciszkańska 1, 34-322 Rychwałd
 • 21-23 lipca
  Parafia Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik
  Piszczory 13, 34-502 Zakopane (Olcza)
 • 24-29 lipca
  Franciszkańskie Spotkanie Młodych
  Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej
  37-743 Kalwaria Pacławska 40
 • 29 lipca
  Klasztor oo. Franciszkanów i kaplica Niepokalanego Poczęcia NMP
  Krecia 37, 91-510 Łódź
 • 30 lipca
  Parafia Matki Boskiej Anielskiej
  Rzgowska 41A, 90-001 Łódź
 • 31 lipca
  Ognisko Bożego Pokoju - wieczysta adoracja
  Gdańska 85, 90-613 Łódź

  Kościół Jezuitów w Łodzi - (odpust) od 18.00
  Parafia Najświętszego Imienia Jezus
  ul. Sienkiewicza 60, 90-058 Łódź
 • 1 sierpnia
  8.00-15.00
  Caritas Archidiecezji Łódzkiej
  ul. Gdańska 111, Łódź
 • 2 sierpnia (odpust)
  Parafia Matki Bożej Anielskiej w Łodzi
  Rzgowska 41A, 90-001 Łódź
 • 3 sierpnia
  Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego
  skwer Św. Maksymiliana M. Kolbego 1, 93-279 Łódź - Dąbrowa
 • 4 sierpnia
  Rekolekcje Apostolskie Rycerstwa Niepokalanej
  (dla uczestników rekolekcji)
  ul. Okólna 185, 91-520 Łódź - Łagiewniki

  Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP
  Farna 12, 93-448 Łódź
  15.00 - 18.00
 • 4-5 sierpnia (noc z piątku na sobotę)
  Adoracja nocna otwarta dla wiernych
  Zgromadzenie Sióstr Antonianek
  Dom Generalny
  Janosika 141, 92-108 Łódź
 • 5 sierpnia
  Centrum Formacyjno-Rekolekcyjne Diecezji Tarnowskiej ARKA
  33-318 Gródek nad Dunajcem 153
 • 5-6 sierpnia
  Bazylika Wniebowzięcia NMP
  Sanktuarium MB Królowej Podhala
  ul. Jana Pawła II 124
  34-471 Ludźmierz
 • 7 sierpnia
  Parafia bł. Edmunda Bojanowskiego
  ul. Kokosowa 12, 02-797 Warszawa
  18.00-21.00
 • 9 sierpnia
  Zgromadzenie zakonne Sióstr Karmelitanek Bosych
  Spręcowo 53a
  11-001 Dywity k/Olsztyna
 • 9-10 sierpnia
  Ognisko Bożego Pokoju
  Suchcice 5
  07-407 Suchcice
 • 11 sierpnia (12:00)
  Sanktuarium Matki Bożej w Świętej Lipce
  Św. Lipka 29
  11-440 Reszel
 • 11 sierpnia (nocna adoracja)
  Rekolekcje Wspólnoty Rodzin
  Ośrodek Wczasowy Ostrów Pieckowski
  11-710 Piecki
 • 12 sierpnia (od 18.00) - 13 sierpnia
  Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Harmężach
  ul. Franciszkańska 12
  32-600 Oświęcim
 • 14 sierpnia (21.00) – 15 sierpnia (17:00)
  Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP
  Kolbego 5, 96-515 Paprotnia (NIEPOKALANÓW)
 • 16 sierpnia
  Parafia Świętych Archaniołów Rafała i Michała
  ul. Wojska Polskiego 3,
  95-070 Aleksandrów Łódzki
 • 17 sierpnia
  Dom Magnificat (13.00 - 14.00)
  ul. Swojska 4, 98-100 Łask – Kolumna

  Parafia Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty i Św. Wawrzyńca Męczennika (15.00 - 22.00)
  Stary Rynek 22, 95-200 Pabianice
 • 18 sierpnia (7.30) /19 sierpnia (6.00)
  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
  ul. K.K. Baczyńskiego 156, 91-170 Łódź
 • 19 sierpnia (8.00-16.00)
  Katedra Łódzka - Bazylika Archikatedralna św. Stanisława Kostki
  ul. Piotrkowska 265, 90-457 Łódź
 • 20 sierpnia
  Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego
  Czerna 79, 32-065 Krzeszowice
 • 21 sierpnia
  Kościół Niepokalanego Serca Maryi przy klasztorze Sióstr Felicjanek
  ul. Smoleńsk 6, 33-332 Kraków
 • 22 sierpnia (Ukoronowanie NMP)
  Bazylika Franciszkańska św. Franciszka z Asyżu
  pl. Wszystkich Świętych 5
  31-004 Kraków
 • 23 sierpnia (15.00-21.00)
  Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
  Brzeska 33a, 21-527 Biała Podlaska
 • 24 sierpnia (15.00-21.00)
  Parafia Przemienienia Pańskiego
  Plac Narutowicza 2, 21-400 Łuków
 • 25 sierpnia (15.00-21.00)
  Parafia św. Stanisława Biskupa Męczennika i Aniołów Stróżów
  Siedlecka 1, 08-106 Zbuczyn
 • 26 sierpnia
  Dom Emeryta
  Jana Pawła II 1, 07-221 Brańszczyk
  Brama Nieba
  Msza i czuwanie w plenerze
  Uroczystość pod przewodnictwem ks. kardynała Kazimierza Nycza
  z udziałem niepełnosprawnych, wolontariuszy
 • 28 sierpnia (9.30-17.30)
  Parafia św. Augustyna
  ul. Nowolipki 18, 00-001 Warszawa
 • 29 sierpnia (15.00-20.00)
  Bazylika Trójcy Przenajświętszej
  Pl. Rynarzewskiego 16, 07-430 Myszyniec
 • 30 sierpnia
  (12:00-14:00)
  Zgromadzenie Ducha Św.
  Al. Jana Pawła II 117, 85-152 Bydgoszcz

  (15:00-17:00)
  Parafia św. Andrzeja Boboli (oo. Jezuici)
  Pl. Kościeleckich 7, 85-033 Bydgoszcz

  (18:00-20:00)
  Bazylika św. Wincentego à Paulo
  Al. Ossolińskich 2, 85-001 Bydgoszcz

  (21:00-6:00)
  Zgromadzenie zakonne Braci Mniejszych Kapucynów
  ul. Gdańska 5, 85-005 Bydgoszcz
 • 31 sierpnia
  (8.00-14.00)
  Parafia św. Ap. Piotra i Pawła
  ul. Średzka 8, 62-025 Kostrzyn Wlkp.

  (15.00-19.30)
  Parafia Bożego Ciała
  ul. Strzelecka 40, 60-101 Poznań
 • 1 września, 16.30
  Fundamenty Fary, 98-300 Wieluń
  78 rocznica wybuchu II wojny światowej
  Msza pod przewodnictwem ks abp Wacław Depo
  i krótka adoracja Monstrancji Fatimskiej
 • 2 września
  (10.00-12.45)
  Bazylika św. Jana Apostoła
  Łużycka 4, 56-409 Oleśnica

  (13.30-17.00)
  Kaplica Sióstr Felicjanek
  ul. 11 listopada 8, 56-400 Oleśnica

  (18.00-20.00)
  Parafia NMP Fatimskiej
  Pl. Fatimski 1 (dawniej: ul. Ludwikowska 13)
  56-400 Oleśnica
 • 3 września
  Sanktuarium św. Jacka (Cud eucharystyczny)
  Nadbrzeżna 3, 59-220 Legnica
 • 3-4 września
  Dom rodzinny - czuwanie nocne
  62-025 Kostrzyn Wlkp.
 • 4-5 września
  Dom rodzinny - czuwanie nocne
  81-817 Sopot
 • 5-19 września
  Renowacji monstrancji
 • 20 września
  Wyjazd do Portugalii
 • 24 września
  Uroczyste przekazanie Wotum Polaków dla Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w eucharystycznej procesji z darami