Fundacja Aniołów Miłosierdzia

Miłosierdzie oznacza otwarcie serca na potrzeby innych. Trzeba troszczyć się o ich  ciało i duszę. W historii nie brakowało osób, którzy świadczyli taką posługę. Chociaż byli ludźmi, ich posługa przypominała aniołów miłosierdzia. Spośród znanych osobistości warto wymienić: św. Antoni z Padwy, św. Jan Boży, św. Wincenty á Paulo, św. Jan Bosko, bł. Rafał Chyliński, św. Albert Chmielowski. W czasach współczesnych z posługi miłości wobec ubogich i cierpiących znana była bł. Matka Teresa z Kalkuty oraz św. Jan Paweł II. 

Na Litwie aniołem miłosierdzia jest siostra Michaela Rak z Wilna, która stworzyła pierwsze w tym kraju hospicjum dla chorych. Jest jego prekursorką. Dla niej liczą się wszyscy ludzie bez względu na narodowość i wyznanie. W hospicjum każdy znajdzie pomoc i wsparcie. Wszyscy są otoczeni opieką paliatywną. 

By hospicjum mogło funkcjonować, potrzebne są środki finansowe. Z tej racji powstała fundacja, która postawiła sobie za cel sprostać takim wymaganiom. Szuka ona nowych „aniołów miłosierdzia”, którzy by wsparli tę zbożną instytucję. Zarząd fundacji jest otwarty na zgłaszanie nowych członków.

Fundacja chce też co roku przyznawać nagrodę Anioła Miłosierdzia dla tych, którzy sercem i czynem wspomogą potrzebujących.
 Jednym słowem fundacja woła o nowych aniołów miłosierdzia. Św. Jan Paweł II powiedział, że „miłosierdzie i chrześcijaństwo jest wielką sprawą naszych dni. Jeżeli nie byłoby miłosierdzia, nie byłoby chrześcijaństwa: to jest jedno i to samo”.

Warto zatem być miłosiernym.

Współcześni Aniołowie Miłosierdzia


Siostra
Michaela Rak

Siostra zakonna, założycielka Hospicjum im. św. Kamila w Gorzowie Wlkp. oraz Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie. Laureatka nagrody Człowiek-Człowiekowi oraz Polak Roku 2014 (XVII edycji plebiscytu Czytelników „Kuriera Wileńskiego”). Nagrodzona statuetką św. Krzysztofa wręczaną dla osób i instytucji najbardziej zasłużonych dla Wilna.


Św. Teresa
z Kalkuty

zakonnica, założycielka zgromadzenia Misjonarek Miłości, błogosławiona Kościoła katolickiego, laureatka Nagrody Templetona oraz Pokojowej Nagrody Nobla za rok 1979. Przez ponad 45 lat służyła ubogim, chorym, sierotom i umierającym w Indiach. Już w latach siedemdziesiątych była znana na świecie jako adwokat biednych i bezbronnych.


ŚW. Papież
Jan Paweł II

papież i 6. Suweren Państwa Watykańskiego, kawaler Orderu Orła Białego. Poeta i poliglota, a także aktor, dramaturg i pedagog. Filozof historii, fenomenolog, mistyk i przedstawiciel personalizmu chrześcijańskiego. Jego głównym celem, było głoszenie całej ludzkości orędzia miłosierdzia Bożego, przekazanego przez Jezusa Chrystusa św. Faustynie Kowalskiej, a tym samym przygotowanie świata na ostateczne Jego przyjście.

Inicjatorka

Siostra Michaela Prakseda Rak

"Hospicjum im. bł. Michała Sopoćko w Wilnie przyjmuje wszystkich za darmo.

Dlaczego?
Stworzyliśmy przestrzeń miłości, a za miłość się nie płaci.

Po prostu".

Założyciele fundacji

Marek Kiecana

założyciel firmy KCR CRO w 1997 roku, współzałożyciel International Business Group oraz FLT-Metals. Posiada stopień magistra Zarządzania w Przemyśle i Administracji Politechniki Warszawskiej .

Krzysztof Wardawy

biznesmen od 1991 roku, od 2003 roku związany dziełami charytatywnymi Zakonu Maltańskiego, organizator centrów pomocy osobom niepełnosprawnym w Warszawie, Radomiu, Olsztynie, Poznaniu i Katowicach. Był członkiem władz Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej (harcmistrz, HR), współorganizator pielgrzymek osób niepełnosprawnych do Lourdes.

Jacek Wojtaszak

radca prawny, wykonujący zawód od 1997 roku, od 1993 roku związany z ruchem hospicyjnym, współzałożyciel Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp., był członkiem władz Stowarzyszenia przez kilka kadencji, pracował jako wolontariusz.

Elżbieta Adamiec

Absolwentka Matematyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Studiów Podyplomowych o kierunku Rachunkowość. Od 2001 roku posiada Certyfikat Księgowy (Nr 23372/01). Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie księgowości i finansów. Wspólnik Biura rachunkowego ELPA s.c.

wspomagamy i współpracujemy